Turniej Muzyków Prawdziwych – Eksperymentalna eksplozja dźwięków

Po raz kolejny w Filharmonii w Szczecinie czekają nas spotkania z muzyką tradycyjną, czyli Turniej Muzyków Prawdziwych. W dniach 7-10 września zapraszamy na koncerty, przesłuchania koncertowe, pokaz filmowy, debatę i warsztaty, które w tym roku będą mieć niespotykaną, eksperymentalną formę.

Podczas tegorocznego Turnieju Muzyków Prawdziwych spotkamy się z artystami, którzy w swojej muzyce łączą tradycję z innymi gatunkami muzycznymi. Spośród wielu wydarzeń czekają na nas aż trzy koncerty.

8 września o 19:00 zapraszamy na spotkanie z Pieśniami Wisława z Rugii – najstarszymi zachowanymi utworami muzycznymi z obszaru pomorza. Wykona je wszechstronny śpiewak operowy i wokalista – Andrzej Lampert, a towarzyszyć mu będzie orkiestra symfoniczna i zaproszeni muzycy.

fot. TMP 2019, fot. Piotr Baczewski

Na półmetku turniejowych wydarzeń odbędą się przesłuchania konkursowe, które w tym roku przybiorą formę koncertu. Spośród 40 zgłoszeń, które wpłynęły w I etapie jury wybrało 8 i to właśnie tych artystów usłyszymy w sobotę 9 września w II etapie konkursu. Zespoły i soliści z Polski i Niemiec zmierzą się z wyzwaniem interpretacji muzyki źródeł w nowoczesnych, niekonwencjonalnych  aranżacjach.Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 12:00.

10 września o 17:00 zapraszamy na koncert finałowy, którym zakończymy turniejowe spotkania z muzyką tradycyjną. Jak co roku będzie to koncert, podczas którego poznamy i usłyszymy laureatów. Jak co roku także wystąpi gość specjalny – tym razem będzie to zespół BLACK NOISE tworzony przez Jakuba Szwarca i Jacka Hałasa.

Turniej Muzyków Prawdziwych to jednak nie tylko koncerty. To także warsztaty muzyczne, pokaz filmowy, debata, jam session i spotkania z artystami. To okazja do przeżycia muzycznego eksperymentu, który rozciąga się od tradycji po nowoczesność, tworząc niezapomniane wrażenia dla miłośników różnych gatunków muzycznych.

Szczegóły i bilety na turniej.filharmonia.szczecin.pl oraz w kasie Filharmonii.

* Zdjęcie główne: TMP 2019, fot. Piotr Baczewski