„Motyw z Podkarpacia” – konkurs na wzór regionalny

Do 24 lutego projektanci, graficy, artyści ludowi, rzemieślnicy oraz wszyscy zainteresowani mogą przesyłać prace przedstawiające graficzny motyw lub ornament z Podkarpacia. 

Celem ogólnopolskiego konkursu na wzór regionalny pt. „Motyw z Podkarpacia”, jest zaprojektowanie zarówno wzorów i ornamentów, opartych na tradycyjnych motywach z górskich i podgórskich terenów województwa podkarpackiego, jak i tych stworzonych zupełnie od nowa, ale czerpiących z bogatego i różnorodnego dziedzictwa kulturowego regionu bieszczadzko-podkarpackiego.

Motywy mogą być składane w dwóch kategoriach:

  • grafiki cyfrowe (zapis w krzywych) w formacie .eps, ai. lub .cdr
  • prace wykonane w technikach manualnych (haft, rysunek, malarstwo, koronka, drzeworyt, linoryt, etc.)

Prace należy nadsyłać do 24 lutego 2016 r. na adres: konkurs@fundacjakarpacka.org lub pocztą:

Fundacja Karpacka – Polska
Rynek 7, 38-500 Sanok
z dopiskiem „Motyw z Podkarpacia”

Na laureatów czekają nagrody pieniężne – 1500 zł dla laureata oraz 500 zł dla autora wyróżnionej pracy. Prace zostaną wykorzystane do stworzenia książkowej wersji katalogu prezentującego bogactwo podkarpackiego wzornictwa, promującego region i twórców – autorów motywów.

Regulamin dostępny na stronie: www.alpykarpatom.pl

Konkurs jest jednym z działań promocyjnych Agencji Promocji Górskich Obszarów Podkarpacia, w ramach projektu „Alpy Karpatom”, realizowanego przez Fundację Karpacką – Polska, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Źródło: www.alpykarpatom.pl