Konkurs Stara Tradycja

Organizatorzy festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata“ zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Stara Tradycja“. Konkurs przeznaczony dla młodych muzyków jest okazją do prezentacji umiejętności gry i śpiewu opartego na źródłach polskiej muzyki ludowej.

Podobnie jak rok temu uczestników oceniać będą mistrzowie – tradycyjni muzykanci oraz eksperci – badacze żywego dziedzictwa.

Mistrzowie – tradycyjni muzykanci zaproszeni zostaną po oszacowaniu liczby zgłoszeń z danego regionu. Ekspertami będa: Andrzej Bieńkowski, Piotr Kędziorek, Marcin Pospieszalski, Tomasz Nowak, Remigiusz Hanaj.

Warunki uczestnictwa:

Przesłanie formularza i nagrań 3 utworów (w formie mp3) kontynuujących konkretną tradycję z terenu Rzeczpospolitej – na adres: stara.tradycja@festivalmazurki.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W formularzu podanie źródeł nadesłanych utworów (nazwiska muzykantów, tytuły nagrań archiwalnych, publikacji itp.)
Brak publikacji płytowych zespołu.

Nagrody:
I : 2000 zł
II: 1500 zł
III: 1000 zł

Po eliminacjach I stopnia (odsłuchanie nadesłanych nagrań) wyłoniona pierwsza dziesiątka laureatów zostanie zaproszona na występ w koncercie „Stara Tradycja” podczas Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” w Warszawie (8 maja 2012 r.)

Zgłoszenia i nagrania można nadsyłać do 25 marca 2012 r. Festiwal "Wszystkie Mazurki Świata" odbędzie się w dniach 8-12 maja 2012, w warszawie.

wiecej.gif Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji na www.festivalmazurki.pl