Stara Tradycja 2017 – konkurs dla młodych kapel i śpiewaków

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do siódmej edycji Konkursu Stara Tradycja organizowanego przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata w ramach odbywającego się w Warszawie Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2017.

Celem konkursu jest promowanie młodych muzyków i śpiewaków – kontynuatorów muzyki wiejskiej z konkretnych regionów Polski (współczesnych lub historycznych) oraz poszukiwanie formuł na obecność tej muzyki we współczesnej kulturze.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz oraz przesłać 3 utwory konkursowe. Laureatów wyłoni jury złożone z ekspertów, muzyków oraz badaczy żywego dziedzictwa muzycznego. Termin zgłoszeń konkursowych upływa 28 lutego 2017.

Nagrodą w konkursie jest występ na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 18 kwietnia w Warszawie. Przewidziana jest również nagroda publiczności.

Konkurs adresowany jest do młodych instrumentalistów, śpiewaków oraz kapel. Jest okazją do prezentacji umiejętności gry i śpiewu wyrosłych na źródłach polskiej muzyki ludowej. Uczestnikami mogą być zarówno soliści (śpiewacy i instrumentaliści), jak i zespoły – zarówno instrumentalne (kapele), jak i śpiewacze. Wiek wykonawców zgłoszonych do konkursu (solistów bądź członków zespołów/kapel) nie powinien przekroczyć 44 lat.

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata odbędzie się w dniach 17-22 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.festivalmazurki.pl