Moda na Folklor. Festiwal w Ostrowi Mazowieckiej

Festiwal Moda na folklor to nie tylko występy na scenie poszczególnych zespołów, które prezentują przygotowane przez siebie programy. Festiwal odbędzie się 12 maja 2019 w Ostrowi Mazowieckiej.

Wydarzenie rozpocznie się korowodem kultur spod Ratusza Miejskiego o godz. 15:00, od godziny 16:00 będą występy zespołów ludowych. O godz. 21:00 potańcówka z Kapelą Ciupaga.

To także korowód kultur, którego celem jest zespolenie i zharmonizowanie konkretnej zbiorowości społecznej – w tym przypadku kultur różnych regionów Polski. Stwarza warunki do aktywnego uczestnictwa w promowaniu, budowaniu i podtrzymywaniu tożsamości – narodowej i regionalnej, a także łączy ludzi i buduje wspólnoty. Uczestnicy korowodu poprzez zabawę mają możliwość poznania wartości ludowych danych regionów Polski. Potrzeba utożsamiania się z kulturą narodową, wspólna inicjatywa i dążenie do określonego celu powodują, że uczestnicy korowodu jednoczą się, pielęgnując tradycję i dziedzictwo narodowe.

Podczas trwania festiwalu, na specjalnie przygotowanym stoisku, można nauczyć się i wziąć udział w pleceniu wianków z kolorowych kwiatów. Festiwalowi Moda na folklor towarzyszy także zjazd food trucków. Każdy uczestnik i gość Festiwalu może skorzystać z ich oferty i spróbować serwowanych posiłków.

W tym roku na festiwalu gościć będą zespoły ludowe z zagranicy – Litwy i Serbii. Festiwal poprowadzi Janusz Koloc – konferansjer na sześciu edycjach góralskiego karnawału sabałowych bajań w Bukowinie Tatrzańskiej. Od siedmiu lat jest konferansjerem na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Prowadził również II Zlot Starych Traktorów na Mazowszu w Woli Rasztowskiej.

Festiwal Moda na Folklor, 12 maja 2019
Plac przy Stawie Miejskim
ul. Trębickiego Ostrów Mazowiecka

Organizator Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Strona Festiwalu: www.modanafolklor.pl