Jesienna edycja Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata”

Jesienna edycja Festiwalu, która odbędzie sie w dniach 22-24 października 2010 r. w Warszawie to kontynuacja kwietniowego spotkania. Ponownie na jednej scenie spotkają się wiejscy muzykanci, pianiści, gwiazdy jazzu oraz muzycy zagraniczni, zainspirowani niezwykłością mazurków, kujawiaków i polonezów.

Jesienne mazurki uświetnią zakończenie tegorocznego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz uczczą 10-lecie Instytutu im. Adama Mickiewicza.

Piątek (22.10.) – SKWER – młodzi pianiści będą mieli okazję nauczyć się oryginalnych wiejskich mazurków. Studentów oraz uczniów średnich szkół muzycznych zapraszamy na warsztaty (prowadzenie Jan Gaca, Janusz Prusinowski).

Wieczorem zagrają Kapela Braci Tarnowskich oraz Nickelharporchestra (Szwecja). Specjalnie powołana mini-orkiestra zagra mazurki skomponowane przez młodych kompozytorów współczesnych.  Fragmenty koncertu "Fantazje na Tematy Polskie" zagra   Magdalena Wojciechowska i Janusz Prusinowski Trio.

Jazzowe jam session kapel tradycyjnych oraz znakomitych muzyków jazzowych pod przewodnictwem Marcina Pospieszalskiego rozpocznie KLUB FESTIWALOWY, w którym zabawa będzie trwała do późnej nocy.

Sobota (23.10), to czas na posmakowanie muzycznych mazurków w tańcu, grze i śpiewie. Przed południem – warsztaty śpiewu, gry na skrzypcach i bębenku (Państwowe Muzeum Etnograficzne). Po południu nauka transowych obrotów mazurka na warsztatach tanecznych.

Wieczorem – SKWER – szalona NOC TAŃCA. Przygrywać będą m.in.: Orkiestra Czasów Zarazy, kapele wiejskie z Radomskiego i Rzeszowskiego, śpiewaczki z Gałek Rusinowskich, Nickelharporchestra ,Jan Gaca, Janusz Prusinowski Trio i inni. Zabawa trwać będzie do białego rana!

Niedziela (24.10), to gratka dla najmłodszych. Małe Mazurki skierowane są do dzieci i rodziców grających na wszelkiego rodzaju instrumentach akustycznych. Rozpoczną się się w klubie „Sto pociech” na warszawskiej Starówce o godzinie 16.00.

Więcej informacji na stronie www.festivalmazurki.pl

TESTTT