Festiwal „Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i Inspiracje”

Festiwal „Od Kujawiaka do Oberka. Autentyzm i Inspiracje” to kontynuacja jednego z najstarszych festiwali muzyki ludowej w województwie łódzkim – Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do oberka…”. Organizatorem wydarzenia było dotychczas Muzeum Okręgowe w Sieradzu.

Tegoroczną edycję Festiwalu zaplanowano w odświeżonej formule. Jego organizacją zajmie się Łódzki Dom Kultury we współpracy z Warckim Centrum Kultury.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są ludowe kapele autentyczne i opracowane, instrumentaliści ludowi, mistrzowie instrumentaliści wraz ze swoimi uczniami, a także zespoły inspirowane folklorem. Mile widziani są nie tylko twórcy zamieszkujący teren województwa łódzkiego, ale szeroko pojętej Polski Centralnej.

Zgłoszenia można przesyłać do dnia 26 kwietnia 2023 r., pocztą tradycyjną na adres Łódzkiego Domu Kultury lub mailem: osrodekregion@ldk.lodz.pl.

Zajęcie wysokich miejsc w konkursie będzie dla muzyków ludowych przepustką do zaprezentowania się podczas 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal odbędzie się 27 maja 2023 roku w Warcie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.