Festiwal ETNOmania 2012

Fundacja NADwyraz już po raz drugi organizuje swoją flagową imprezę na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski. Festiwal ETNOmania ponownie odbędzie się na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie (40 km od Krakowa) w dniach 21-22 lipca.

Festiwal ETNOmania to warsztaty, koncerty, prezentacje i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

W programie całodziennie warsztaty oraz prezentacje rzemiosła i rękodzieła ludowego, koncerty i wiele innych atrakcji, a wśród nich: kreatywne EKOwarsztaty, ETNOplener, czyli budowanie ogromnej altany z wikliny (Żywa Pracownia), tańce ludowe (GDZIEBASY i Monika Dudek z Kapelą Dudek Lewicki), śpiew biały (Piwnica Śpiewu Tradycyjnego), koncert zespołu MIĄŻSZ (freak/folk), strefa dzieci – zajęcia ekologiczno-artystyczne (EKO-EDU-ART), ETNOkino, ETNOzabawy dla całej rodziny, gra ETNOgaficzna, ETNOkulinarne warsztaty dekorowania ciasteczek (Asia Mentel), warsztaty ETNOdesignu (POLtwór), strefa FOLKdesignu i pokaz ETNOmody.

Skansen to nie tylko malowniczo rozciągający się krajobraz i szereg zabytkowych chałup, lecz także miejsce, w którym nauczycie się technik rzemieślniczych przy wtórze muzyki folkowej.

Czym bawiły się dzieci w czasach, kiedy nie było jeszcze klocków Lego i lalek Barbie? Jak powstaje miód i co ma wspólnego z dziegciem? Dlaczego chleb rośnie? Z czego dawniej szyto ubrania? I kim właściwie jest bednarz? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziecie, udając się na Festiwal ETNOmania!

Patronat medialny nad festiwalem sprawuje KulturaLudowa.pl.

Szczegóły na: www.etnomania.pl oraz www.facebook.com/ETNOman

TESTTT