Do Płocka przez Indie, czyli sierpień z Vistula Folk Festival

Ósma edycja Vistula Folk Festival zbliża się wielkimi krokami. W dniach 20-25 sierpnia Płock po raz kolejny zamieni się w polską stolicę folkloru. Będzie muzyka, tańce i barwne, rozśpiewane korowody. Do tej pory Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zapowiedział udział argentyńskiego zespołu Gran Ballet Argentino. Dziś zapraszamy w podróż po… Indiach.

Indie – dla przeciętnego Europejczyka kraj bardzo egzotyczny – słyną ze swej bogatej, różnorodnej kultury. Oprócz charakterystycznej kuchni i tradycyjnych strojów, kraj, w którym obok siebie żyją wyznawcy najpotężniejszych religii świata, wyróżnia wspaniała muzyka i taniec.

W sierpniu namiastkę Indii przywiozą do Płocka artyści z zespołu Rhythms International Folk Art Club.

Grupa Rhythms International Folk Art Club (RIFAC INDIA) powstała w 2007 roku. Jej misją w głównej mierze jest promocja kultury indyjskiej za granicą oraz nauka i ochrona tradycyjnej indyjskiej sztuki ludowej. Zespół duży nacisk kładzie także na wychowanie i rozwój swoich podopiecznych – dba o to, by młodzież indyjska miała szansę poznania innych kultur, na przykład podczas międzynarodowych festiwali. Do tej pory koncertowali w takich krajach, jak Kanada, Niemcy, Włochy, Finlandia, Grecja, Turcja, Korea Południowa, Rosja, Chiny czy Egipt.

Rhythms International Folk Art Club są członkiem Międzynarodowej Rady Tańca (CID) UNESCO oraz Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej (IOV). Grupa jest także organizatorem międzynarodowego festiwalu folklorystycznego odbywającego się w Indiach we wrześniu.

Ósma edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w Płocku w dniach 20-25 sierpnia. Jak co roku koncerty będzie można oglądać na Starym Rynku, w Parku Północnym na Podolszycach oraz w amfiteatrze podczas uroczystej gali.

Bilety na Koncert Galowy można kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.

Więcej informacji na www.vistulaff.pl oraz www.pokis.pl.