Wirtualne Gęśle – w tym roku ponad 100 płyt w głosowaniu!

W  poniedziałek 7 kwietnia rozpoczęło się głosowanie w 11. plebiscycie WIRTUALNE GĘŚLE. Najlepszą folkową płytę 2013 r. wybiorą słuchacze-internauci spośród 104 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, etniczną i źródłową, które uczestniczą w tegorocznym głosowaniu. Dodatkową atrakcją jest możliwość wyróżnienia najciekawszej okładki.

Specyfiką muzyki folkowej jest jej ogromna różnorodność. Od źródeł (wiejskich muzykantów) po muzykę współczesną, klubową, czy metal. Wśród płyt z WIRTUALNYCH GĘŚLI znajdziemy całą ową różnorodność i bogactwo muzycznych pomysłów.

Druga dekada istnienia plebiscytu rozpoczyna się niezwykle. Po raz pierwszy w WIRTUALNYCH GĘŚLACH wybieramy z ponad 100 płyt – zwracają uwagę organizatorzy. – Wygląda na to, że rynek muzyki etnicznej rośnie w siłę a twórców i odbiorców jest coraz więcej.

Głosowanie odbywa się na stronie www.gesle.folk.pl, rozpoczęło się 7 kwietnia i potrwa do 3 maja. Szczegółowe wyniki poznamy 15 maja.

Dotychczasowi laureaci WIRUALNYCH GĘŚLI:

za 2012 rok – "NORD" Kapela ze Wsi Warszawa
za 2011 rok – "GORE" R.U.T.A.
za 2010 rok – "TRÍÚ" Beltaine
za 2009 rok – "VOO VOO I HAYDAMAKY"
za 2008 rok – "NOWA EX-TRADYCJA" Żywiołak
za 2007 rok – "KONCENtRAD." Beltaine
za 2006 rok – "HUCULSKIE MUZYKI" Orkiestra św. Mikołaja
za 2005 rok – "INDIALUCIA" Michał Czachowski
za 2004 rok – "ROCKHILL" Beltaine
za 2003 rok – "HULAJ PÓKI CZAS" Czeremszyna

***
W WIRTUALNYCH GĘŚLACH nie rozdajemy zwycięzcom spektakularnych nagród. Dzielimy się z nimi spektakularnym sukcesem – uznaniem słuchaczy i fanów, a to – mamy taką pewność – dla wielu artystów jest ogromnie ważną sprawą i największym wyróżnieniem.

Zapraszamy na http://www.gesle.folk.pl – aby dowiedzieć się więcej, obejrzeć płyty, zagłosować.

***

Plebiscyt "Wirtualne Gęśle" ma za zadanie wyłonienie przez internautów folkowej płyty roku 2013. W plebiscycie biorą udział premierowe wydawnictwa płytowe z muzyką folkową, etniczną oraz tradycyjną, które ukazały się w Polsce w 2013 r. Do udziału w plebiscycie dopuszczone są również płyty wykonawców polskich wydane zagranicą. Organizatorem plebiscytu jest grupa miłośników muzyki etnicznej i folkowej, skupiona wokół portali i stron internetowych oraz list dyskusyjnych poświęconych temu nurtowi muzycznemu.

Kontakt:
http://www.gesle.folk.pl
gesle@folk.pl
tel. 501061713

TESTTT