Warszawa. Zabawa Karnawałowa MAZUREK – REAKTYWACJA

Wszystkie Mazurki Świata, www.festivalmazurki.pl

Wszystkie Mazurki Świata
www.festivalmazurki.pl

Janusz Prusinowski i Stowarzyszenie Dom Tańca, wraz z Narodowym Centrum Kultury i Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny zapraszają na Zabawę Karnawałową MAZUREK – REAKTYWACJA
23 stycznia, godz. 19.00

Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny

Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 60 a

Zabawa Karnawałowa w rytmach mazurka. Dla zawołanych tancerzy oraz dla początkujących, którzy z łatwością nauczą się podstawowych kroków. Zabrzmi muzyka z wesel wiejskich i dworków szlacheckich – taka, jaką zachwycał się Fryderyk Chopin. Można tańczyć, można słuchać.

Zagrają:

Kapela Braci Tarnowskich z Domaniowa pod Radomiem (skrzypce, harmonia trzyrzędowa i bęben). Jedna z najświetniejszych kapel weselnych, twórcy teatru weselnego. Oprócz nieodzownych mazurków i oberków ciągłych w repertuarze mają tanga, walce, polki, fokstroty i rumby.

Janusz Prusinowski Trio – to uczniowie wiejskich muzykantów, formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji (skrzypce, szałamaja, basy, baraban, flet drewniany i śpiew). Muzykę łączą z ruchem, a archaiczność z nowoczesnością.
http://www.myspace.com/januszprusinowskitrio

Tańce poprowadzą Piotr Zgorzelski i Grzegorz Ajdacki – wieloletni praktycy z warszawskiego Domu Tańca.

Dobre buty nieodzowne, przebranie mile widziane
Wstęp 20 zł

Zabawa Karnawałowa inauguruje "Wszystkie Mazurki Świata" – projekt artystyczno-edukacyjny Janusza Prusinowskiego i Stowarzyszenia Dom Tańca na rok 2010, którego punktem kulminacyjnym będzie siedmiodniowy festiwal mazurków – granych, tańczonych, śpiewanych (5-11 kwietnia). Zagrają muzycy jazzowi – Michał Urbaniak, Artur Dutkiewicz, muzycy klasyczni – Janusz Olejniczak i młodzi uczestnicy Konkursu Chopinowskiego 2010, najlepsi wiejscy muzykanci i Janusz Prusinowski Trio, wykonawcy z Francji, Szwecji, Estonii, Republiki Zielonego Przylądka i wielu innych – z krajów, do których zawędrowały mazurki. To tylko niektórzy z gości festiwalu.

Więcej: www.festivalmazurki.pl; www.fabrykatrzciny.pl

Projekt realizowany m. in. dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego