Tradycyjny stół zastawiony ostatkowymi potrawami zapraszający gości do wspólnej biesiady, podczas spektaklu obrzędowego, porywająca do tańca muzyka na żywo w wykonaniu zespołów i kapel ludowych, poczęstunek od najlepszych gospodyń w kraju. Ostatnia sobota karnawału tylko na Krakowskim Przedmieściu 66!
Zapusty z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi rozpoczną dwa spektakle obrzędowe. Jako pierwszy wystąpi zespół Stowarzyszenia Zagrody Razem, który przeniesie widzów w świat dawnej wsi lubelskiej. Będzie można usiąść przy suto zastawionym stole zapustnym i wspólnie świętować ostatnie dni karnawału. Warto dodać, że przedstawienie w ubiegłym roku zdobyło pierwsze miejsce w II edycji Konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Po krótkiej przerwie na scenę wejdą artyści z Teatru Ludowego i Zespołu Ludowego Łucy-Babki, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe, aby odegrać przedstawienie pt. „Ujedzkie zapusty”.
Po części obrzędowej rozpocznie się zabawa na całego, czyli potańcówka przy muzyce na żywo. Będzie różnorodnie, zaskakująco i dynamicznie, jak na huczne zakończenie karnawału przystało. Ze sceny popłyną rytmy zapustne z czterech regionów współczesnej i dawnej Rzeczypospolitej: ze Śląska, Ziemi Łódzkiej, Wielkopolski oraz…Wileńszczyzny. Zagrają dla Państwa: Kapela Fedaków, Kapela Napięcie, Kapela Po Zagonach oraz kapela cymbałowa „Lilia”
Zabawę poprowadzi nietuzinkowa para konferansjerów: Aneta Legierska – góralka z Beskidów i Cezary Kuczyński – Kurp z Kurpi Zielonych. Do tańca poprowadzi Państwa para profesjonalnych tancerzy z Akademii Tańca Tradycyjnego, Bogumiła i Piotr Zgorzelscy.
W trakcie wydarzenia będzie można skosztować przysmaków tradycyjnych kuchni lubelskiej i ziemi łódzkiej przygotowanych przez panie z KGW w Zagrodach i KGW Dębniak.
18 lutego 2023 roku
ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa
godz. 17.00-23.59