Konkursy na Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2015

Polskie Radio ogłasza konkursy na najlepszą płytę z muzyką folkową: Folkowy Fonogram Roku 2015 – i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2015.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 22 lutego (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa z dopiskiem “Folkowy Fonogram Roku” lub “Fonogram Źródeł”.

Laureatów poznamy podczas XIX Festiwalu Folkowego Polskiego Radia “Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 11-15 maja 2016 roku.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od 2002 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej. W ubiegłym roku laureatem I miejsca została Ola Bilińska za płytę “Berjozkele – kołysanki jidysz”.

Folkowy Fonogram Roku – regulamin – http://bit.ly/reg_FFR
Folkowy Fonogram Roku – formularz – http://bit.ly/form_FFR

***
Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie; po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów. W zeszłym roku przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody: Wydawnictwu In Crudo za monografię “Marian Bujak z Szydłowca. Portret skrzypka” wszechstronnie ukazującą styl i repertuar wybitnego muzyka radomskiego oraz Wydawnictwu Księży Młyn za album Aldony Jadwigi Plucińskiej “Polskie Zwyczaje Rodzinne” z dołączonymi bezcennymi nagraniami z Archiwum Folkloru Religijnego Instytutu Muzykologii KUL.

Fonogram Źródeł – regulamin – http://bit.ly/reg_FZ
Fonogram Źródeł – formularz – http://bit.ly/form_FZ
Uwaga! Prosimy pamiętać o dołączeniu do formularza zgłoszenia 6 egzemplarzy tytułu biorącego udział w konkursie.

Kontakt z Organizatorem: 22-6455301 lub nowatradycja2@polskieradio.pl

Strona festiwalowa

Źródło: www.polskieradio.pl