Ogólnopolski Konkurs na Tkaninę Ludową i konkurs Tkacki Design

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza do konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu na Tkaninę Ludową dla tkaczek ludowych oraz konkursu „Tkacki Design”, skierowanego do młodych projektantów, rzemieślników i twórców ludowych.

Sztuka ludowa przez wieki była inspiracją dla artystów, stając się ważnym elementem narodowej spuścizny. Staramy się sprzyjać tej tendencji, aby łącząc tradycyjne techniki i wzory ze współczesną formą, uzyskać nową jakość.

Niezmiennie zachwyca na estetyka tkaniny ludowej i to ona w tym roku jest źródłem działań, w ramach których postanowiliśmy zderzyć ze sobą dwa konkursy i dwie wystawy: tradycyjną tkaninę ludową i etnodesign inspirowany tkactwem.

Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to punkt wyjścia dla kompleksowego myślenia i działania na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i zwyczajnego zachwytu nad tym, co piękne i „nasze”.

Zgłoszenia na oba konkursy przyjmowane są do 20 sierpnia 2019. r. Regulamin oraz karta zgłoszenia na stronie www.dwuosnowowa.pl

Wszelkie informacje o działaniach projektowych będą zamieszczane na stronie www.woak.bialystok.pl oraz www.dwuosnowowa.pl.

Można też skontaktować się z Działem Sztuk Plastycznych WOAK: galeria@woak.bialystok.pl, tel. 85 740 37 15.