II Turniej Muzyków Prawdziwych [wideo]

Zapraszamy do obejrzenia film podsumowującego II Turniej Muzyków Prawdziwych.

Już po raz drugi Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie była gospodarzem i organizatorem Turnieju Muzyków Prawdziwych, który w tym roku odbył się między 1 a 4 września.

W Turnieju wzięli udział muzycy ludowi, muzykanci oraz wykonawcy interpretujący muzykę tradycyjną ‒ od rekonstrukcji, przez folk, jazz aż po muzykę eksperymentalną.

Turniej rozgrywał się w czterech kategoriach (soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne, zespoły śpiewacze). Do udziału w przesłuchaniach zakwalifikowało się ponad 60 wykonawców, reprezentujących 14 województw. W każdej kategorii zostały przyznane nagrody finansowe, których łączna pula wyniosła ponad 20 tysięcy złotych.

W tym roku w jury zasiadły postacie bardzo dobrze znane polskiemu światu folkowemu: Agata Harz, dr hab. Bogdan Matławski, prof. US oraz Krzysztof Trebunia-Tutka.

Partnerem medialnym wydarzenia był nasz portal KulturaLudowa.pl

Projekt “II Turniej Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.turniej.filharmonia.szczecin.pl