Znamy laureatów konkursu III Nasze Muzyczne Źródełko

LZPiT Szczawin Kościelny, duet Aleksandra Maksimowicz i Natalia Luty, Rozalia Kostrzewska, Alicja Stwora i Julia Majchrowicz to laureaci Konkursu „III Nasze Muzyczne Źródełko” Polskiego Radia Dzieciom i Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Konkurs adresowany był do dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujących rodzin oraz zespołów amatorskich wykonujących muzykę ludową i folkową.

Jury w składzie: Daria Druzgała (dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom), Hanna Szczęśniak (producentka, reporterka, dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom), Karolina Ociepka (językoznawczyni, menedżerka i animatorka kultury), Piotr Dorosz (etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycje „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom) oraz Staś Dorosz, wyłoniło 16 finalistów.

Następnie słuchacze oddawali głosy na swojego faworyta na stronie konkursu.

Laureatami Konkursu „III Nasze Muzyczne Źródełko” w poszczególnych kategoriach zostali:
– 3-6 lat: – Rozalia Kostrzewska;
– 7-10 lat: – Alicja Stwora;
– 11-15 lat: – Julia Majchrowicz;
– LZPiT Szczawin Kościelny – grupa młodsza;
– duet Aleksandra Maksimowicz i Natalia Luty.

Jury dostrzegło także wykonania:
– Karoliny Teter
– Martyny Skotarczyk
– Rodzinnej Kapeli Koźlarskiej z Łokazji

Laureaci wystąpią na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Więcej informacji na stronie zrodelko.polskieradio.pl