Skansen w Kolbuszowej po raz dwudziesty zaprezentuje twórczość Lasowiaków i Rzeszowiaków

Skansen w Kolbuszowej zaprasza na podróż sentymentalną przez 20 edycji Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa, bo pełna wspomnień związanych z przemysłami i rzemiosłem puszczańskim oraz bogata w obrzędowość z towarzyszącą jej muzyką i śpiewem.

– Będziemy czekać na Państwa 5 czerwca od godz. 12.30 do 19.00. razem z rzemieślnikami reprezentującymi ginące zawody. Będzie ich ponad 40. Niecodzienną okazją do doświadczania tradycji będzie prezentacja prac związanych z dawnymi sposobami  obrabiania lnu. Skansen wypełni się również pracami artystów ludowych, biegłych  w dziedzinie bibułkarstwa, wycinkarstwa, rzeźbiarstwa i malarstwa. Będzie można poznać tajniki danej sztuki ludowej, a okazją będzie udział w pokazowych lekcjach z samymi mistrzami. – zapowiadają organizatorzy.

W tym dniu skansenowską sceną zawładnie ponad 200 artystów. Zachwycą publiczność swoim tańcem i śpiewem. Między innymi zagoszczą u nas „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” w składzie z orkiestrą.

W programie XX Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków znajdzie się wystawa fotograficzna pokazująca najznakomitszych twórców i artystów ludowych. Zaprezentowane zostaną także archiwalne muzealne plakaty promujące imprezę.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronat medialny KulturaLudowa.pl.

Nie zabraknie kulinarnych specjałów oraz kiermaszu rękodzieła. Wstęp 6 zł i 9 zł, rodzinny 25 zł, a dla dzieci do 7. roku życia – wstęp wolny

Szczegóły programu oraz lista twórców XX Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków znajdziecie Państwo na stronie www.muzeumkolbuszowa.pl

XX prezentacje tworczosci ludowe - plakat