Praktyki Lokalnej Kultury. W Lublinie ruszają lekcje ludowego grania i śpiewu

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża zaprasza do udziału w projekcie „Praktyki Lokalnej Kultury”, w ramach którego w Lublinie prowadzone będą zajęcia tradycyjnego śpiewu i muzyki instrumentalnej Lubelszczyzny. Spotkanie inauguracyjne i potańcówka już 25 lutego br.

„Nie musisz być zawodowym muzykiem, wystarczy że widzisz wartość w uprawianiu czynnej kultury i fascynują Cię zarówno lokalne tradycje jak i współczesne zjawiska kulturowe. Proponujemy Ci możliwość bezpłatnej regularnej pracy nad repertuarem oraz technikami wykonawczymi w trzech grupach śpiewaczych i instrumentalnych, prowadzonych przez prawdziwych znawców tematu” – zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość regularnej pracy nad repertuarem oraz technikami wykonawczymi w grupach śpiewaczych i instrumentalnych: „Krąg Ziemi”, „Bractwo śpiewacze” oraz „Archestra”. Prowadzącymi będą Maciej Filipczuk, Ewa Grochowska i Paweł Grochocki.

„Zakładamy komplementarne uczestnictwo, wymagające odrobinę czasu i zaangażowania, ale dajemy  szansę poznania własnych tradycji muzycznych, wspólnotowego muzykowania, odpowiedzialnego kreowania zdarzeń, a także bycia twórcą, a nie biernym odbiorcą kultury”.

Otwarte warsztaty i spotkania inauguracyjne:
25 II – OSTATKI albo POCZĄTEK / otwarte warsztaty śpiewu, tańca i muzykowania / potańcówka
26 II -POCZĄTEK albo kontemplacja kresu / wspólne śpiewanie pieśni wielkopostnych
Kawiarnia Centralna (Centrum Kultury) ul. Peowiaków 12

Zajęcia pierwszego semestru (marzec – czerwiec) odbywać się będą w każdy wtorek (praktyki śpiewacze) i środę o godz. 18.00 – 21.00 (praktyki instrumentalne). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy przez formularz online (http://bit.ly/plkzapisy).