Najpiękniejsze Jajo Wielkanocne poszukiwane!

Konkursem na Najpiękniejsze Jajo Wielkanocne uczniowie szkół podstawowych przypomną białostocczanom tradycję ręcznego zdobienia pisanek i wprowadzą wszystkich w świąteczną atmosferę. Ekspozycję prac konkursowych oglądać będzie można od 14 marca do 7 kwietnia 2015 r. w Alfa Centrum, a głosując na wybrany projekt w plebiscycie facebookowym, nagrodzić jej autorów biletami do kina.

Zabawa skierowana jest do uczniów klas IV-VI białostockich szkół podstawowych. Pod okiem nauczycieli uczestniczą w niej całe klasy.

W pierwszym etapie uczniowie przygotowali na kartkach papieru projekty jaj wielkanocnych wykonanych dowolną techniką i ograniczonych jedynie własną wyobraźnią. Spośród nadesłanych prac jury konkursowe wyłoniło 10 najlepszych projektów, a ich autorzy otrzymali do udekorowania jednometrowe przestrzenne jaja ze styroduru. Przyozdobione projekty rywalizować będą o miano Najpiękniejszego Jaja Wielkanocnego, a ich autorzy o nagrody w postaci wycieczek klasowych m.in. do Centrum Naukowego Kopernik w Warszawie.

Projekty jaj wraz z danymi identyfikacyjnymi szkoły i klasy oraz zdjęciem małych twórców zostaną wyeksponowane w Alfa Centrum (14 marca – 7 kwietnia). Jury konkursowe do 31 marca wyłoni zwycięzców, a prace laureatów opatrzy tabliczkami informującymi o przyznanych miejscach.

Białostocczanie mogą również wskazać swój typ, głosując na profilu facebookowym Alfa Centrum. Głosowanie internetowe potrwa od 17 do 30 marca 2015 r. Laureaci nagrody publiczności otrzymają dodatkowo bilety do kina dla całej klasy.

Konkurs na Najpiękniejsze Jajo Wielkanocne ma za zadanie popularyzowanie i kultywowanie tradycji wielkanocnych, jak również stanowić zachętę dla najmłodszych do podejmowania twórczych wyzwań, opartych na wyobraźni i współdziałaniu. To również doskonała zabawa dla dzieci i ich rodzin, dlatego zapraszamy do oglądania prac i głosowania.

Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Podlaskiego, a medialnie patronują mu gazeta naszemiasto.pl oraz portale BiałystokOnline i kulturaludowa.pl.

TESTTT