Lublin. Rośnij muzyczko, rośnij – warsztaty muzyczne dla dzieci

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza dzieci i nauczycieli na ostatnie w tym roku spotkania poświęcone muzycznym tradycjom Lubelszczyzny.

„Rośnij muzyczko, rośnij…” – to spotkanie z tradycją, w trakcie którego usłyszymy i poznamy pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z rokiem kalendarzowym, a także obrzędowością rodzinną. Dzieci będą miały okazję nauczyć się, a dorośli przypomnieć sobie dziś już często zapomniane dawne gry i zabawy, wyliczanki oraz zagadki.

Zajęcia odbywają się przy muzyce granej na żywo na mniej lub bardziej znanych instrumentach ludowych występujących na Lubelszczyźnie (m.in. skrzypce, basy, baraban, suka biłgorajska, harmonia, okaryna…).

Audycje skierowane są do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych (do 25 osób). Odbywają się raz w miesiącu w siedzibie Stowarzyszenia Twórców Ludowych przy ul. Grodzkej 14 w Lublinie. Obecnie jest to druga jesienna edycja.

Najbliższe spotkania:
25 listopada (piątek) / godz. 9.30-10.30, 11.00-12.00
9 grudnia (piątek) / godz. 9.30-10.30, 11.00-12.00

Opłata: 5 zł /osoba. Informacje, rezerwacja: tel. 81 532 49 74 (pon-pt w godz.9.00-14.00).

Szczegóły na stronie www.zgstl.pl

Audycje muzyczne „Rośnij muzyczko, rośnij…” są częścią projektu „Lubelska Scena Tradycji”. Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.