Konkurs Scena Otwarta – Mikołajki Folkowe 2019

5 listopada upływa termin zgłoszeń do konkursu „Scena Otwarta” dla młodych muzyków folkowych, odbywającego się w ramach festiwalu Mikołajki Folkowe. Tu stawiała pierwsze kroki Kapela ze Wsi Warszawa. W tym roku konkurs odbędzie się już po raz 26. Jest on niezwykłą okazją do zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. 

Artyści biorący udział w konkursie powinni zaprezentować program inspirowany muzyką tradycyjną dowolnego kraju lub regionu, a jury oceniać będzie przede wszystkim dobór i oryginalność repertuaru, interpretację i oczywiście wykonanie. Do zgłoszenia niezbędne jest przesłanie plików muzycznych. Dla pierwszych miejsc przeznaczone są wysokie nagrody.

Swoją nagrodę – figurkę św. Mikołaja – przyzna także w drodze głosowania festiwalowa publiczność. Autorem tegorocznego Mikołaja jest Bolesław Białecki, rzeźbiarza z Wierzchomina w województwie zachodniopomorskim.

Mikołajki folkowe 2019 to nie tylko konkursy. Wystąpią na nim najciekawsze zespoły międzywyrazowej sceny folkowej: Romengo (Węgry), Kalakan (Kraj Basków), Namgar (Buriacja), polsko – ukraińska Dagadana i jak zwykle Orkiestra św. Mikołaja – gospodarze festiwalu.

Fundatorami nagród są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Lublin, Województwo Lubelskie oraz Rektor Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie Festiwalu www.mikolajki.folk.pl