Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zaprasza do udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat związany z 52. edycją festiwalu, która odbędzie się w dniach 20 – 28 sierpnia 2020 r.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu są obrzędy związane z pracami w polu, a także z przygotowywaniem i spożywaniem posiłków.

„Zachęcamy do zaprezentowania własnej twórczości, a także do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą podhalańską, również sztuką tworzenia plakatu. Pogłębianie wiedzy i świadomości na temat wartości swoich korzeni i tożsamości, nabywanie wiedzy dotyczącej bogactwa kultury tradycyjnej, są priorytetami w działalności placówek kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie” – czytamy w komunikacje przesłanym do naszej redakcji.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Nabór prac trwa do 15.05.2020r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 3.08.2020 roku podczas otwarcia wystawy w Parku Miejskim w Zakopanem.

O szczegółowym terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni po rozstrzygnięciu konkursu przez Jury.

Prace należy składać w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane, do dnia 15.05.2020 r. w godz. 9.00 do 17.00 od wtorku do piątku, z dopiskiem „Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy”.

Do pobrania
Regulamin, formularz zgody na udział dziecka w konkursie

* Zdjęcie główne: Zwycięska praca konkursowa 2019, wyk. Antoni Górniak, lat 5