Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2013

Polskie Radio ogłasza konkursy na najlepszą płytę z muzyką folkową:
Folkowy Fonogram Roku 2013 – i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną:
Fonogram Źródeł 2013.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 17 lutego na adres: Polskie Radio SA., Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa z dopiskiem "Folkowy Fonogram Roku" lub "Fonogram Źródeł".

Laureatów poznamy podczas XVII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" , który odbędzie się w dniach 15-18 maja 2014 roku.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od samego początku, czyli od 1998 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej. W ubiegłym roku laureatem I miejsca zostali ex equo Kapela ze Wsi Warszawa (płyta "Nord”) oraz Adam Strug ("Adieu").

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie; po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów. W zeszłym roku przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody za wydanie niezwykle cennych nagrań ze zbiorów dwóch placówek, które są dokumentem tradycji tych regionów: Muzeum Etnograficznemu w Toruniu za płytę "Muzyka ludowa z Kujaw i Pałuk" oraz Muzeum Okręgowemu w Rzeszowie za płytę "Muzyka i śpiew ludowy Podkarpacia".

Folkowy Fonogram Roku 2013:
wiecej.gif Regulamin konkursu
wiecej.gif Formularz zgłoszeniowy

Fonogram Źródeł 2013:
wiecej.gif Regulamin konkursu
wiecej.gif Formularz zgłoszeniowy

TESTTT