Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Żródeł 2008

Polskie Radio ogłasza dwa konkursy na najlepsze albumy wydane w zeszłym roku: Folkowy Fonogram Roku 2008 – na najlepszą płytę z muzyką folkową oraz Fonogram Źródeł 2008 na najlepszą płytę z autentyczną muzyką ludową.Ostateczny termin nadsyłania płyt upływa 8 lutego.

Folkowy Fonogram Roku to projekt realizowany przez Radiowe Centrum
Kultury Ludowej Programu 2 Polskiego Radia mający na celu wyłonienie
najciekawszego wydawnictwa fonograficznego, zawierającego nagrania
inspirowane muzyką tradycyjną.

Folkowy Fonogram Roku – konkurs na najlepszą polską płytę folkową,
organizowany jest od 1998. Powstał jako inicjatywa organizatorów
Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”.

Od 2001 organizatorem
konkursu jest Polskie Radio S.A. – Radiowe Centrum Kultury Ludowej.
Każdego roku do konkursu zgłaszane jest od kilkunastu do 50 płyt.

Jury Konkursu "FONOGRAM ŹRÓDEŁ 2008"

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz: z-ca dyr. Programu 2 PR
Anna Szewczuk
Anna Szotkowska
Piotr Kędziorek
Kuba Borysiak

Jury Konkursu "FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2008"

Jacek Hawryluk – dziennikarz, Polskie Radio
Włodzimierz Kleszcz – dziennikarz, Polskie Radio
Tomasz Janas – dziennikarz niezależny
Justyna Ziółkowska – dziennikarz, TVP Polonia
Andrew Cronshaw – muzyk, dziennikarz (Wielka Brytania)

Koncert zwycięzcy konkursu na FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2008 odbędzie się
23 kwietnia, podczas XII Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia
„Nowa Tradycja”

Zgłoszenia należy wysyłać do 8 lutego br. na adres:

Polskie Radio SA
Radiowe Centrum Kultury Ludowej
Al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa
Z dopiskiem: Folkowy Fonogram Roku lub Fonogram Źródeł

REGULAMIN KONKURSU NA FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2008 oraz FONOGRAM ŹRODEŁ 2008 »

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU "FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2008" »

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU "FONOGRAM ŹRÓDEŁ ROKU 2008" »

Dotychczasowi laureaci konkursu

1998
1. Orkiestra św. Mikołaja – Kraina Bojnów
2. (I nominacja) Zespół Polski – Kolędy polskie
3. (II nominacja) Orkiestra Jednej Góry Matragona – Budzenie góry

1999
1. Muzykanci – Muzykanci
2. (I nominacja) Golec uOrkiestra – Golec uOrkiestra 1
3. (II nominacja) Chudoba – Nasza muzyka

2000
1. Się gra – Się gra
2. (I nominacja) OPT Gardzienice – Metamorfozy
3. (II nominacja) Julia Doszna – Tam na Łemkowynie

2001
1. Kapela Brodów – Pieśni i melodie na rozmaite święta
2. Sarakina – Sarakina
3. Kapela ze Wsi Warszawa – Wiosna Ludu

2002
1. Tołhaje – A w niedziela rano
2. Lautari – Muzica Lautareasca Nova
3. Dikanda – Jakhana Jakhana

2003
1. Swoją Drogą – art.pl
2. Stilo – Idą czasy
3. Jarek Adamów – Songs of the Medieval Polish Bards

2004
1. Osjan – Księga liści
2. Równorzędne drugie nagrody:
* Sarakina – Juncktions
* Yerba Mater – Raga Praga

2005

1. Transkapela – Sounds & Shadows
2. (I nominacja) Miguel Czachowski – Indialucia
3. (II nominacja) Joanna Słowińska – Live in Alchemia

2006

1. Lautari – Azaran
2. Village Kollektiv – Motion Rootz Experimental 2006
3. Orkiestra św. Mikołaja i Kapela Romana Kumłyka "Czeremosz" – Huculskie muzyki

2007

1. Joanna Słowińska – Możesz być
2. Jacek Hałas – Zegar bije
3. Kapela Metów z Gliny, śpiewaczki z Gliny – Mety grają! Kapela Metów z Gliny

Źróło: Polskie Radio PR 2/Wikipedia

TESTTT