Festiwal Sztuki Lokalnej „Biłgorajska Nuta” 2013

Już po raz 4 Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju oraz Mieszkańcy Dyl zapraszają na Festiwal Sztuki Lokalnej "Biłgorajska Nuta" w Dylach – imprezę, która z roku na rok przyciąga coraz więcej widzów i zdobywa uznanie wśród miłośników muzyki folkowej i twórczości ludowej z całego regionu, województwa a nawet kraju.

Festiwal Sztuki Lokalnej "Biłgorajska Nuta" w Dylach to dwudniowa impreza promująca twórczość ludową regionu oraz muzykę folkową.

W jej ramach organizatorzy przewidzieli min. koncerty, pokazy ginących zawodów, warsztaty i pokazy tańca, widowisko oraz stoiska z rękodziełem i potrawami kuchni tradycyjnej.

W sobotę 22 czerwca już o godz. 17.00 będzie można obejrzeć popisy solowe muzyków na tradycyjnych instrumentach ludowych.

Dla zgromadzonej publiczności wystapi Kapela Bornego z Podzamcza oraz zespoły folkowe Liamar i Troty.

Będzie można również obejrzeć widowisko sobótkowe z puszczaniem wianków na wodę i pokaz tańca z ogniem. Na zakończenie zagra dla wszystkich gwiazda wieczoru – zespół Berkut.

W niedzielę 23 czerwca o godz. 15.00 rozpoczną się prezentacje gminnych zespołów śpiewaczych w miłosnym repertuarze. Następnie będzie miał miejsce II Regionalny Przegląd Kapel Ludowych, w którym weźmie udział Kapela Sokoły z Cieszanowa, Niżańska Kapela Ludowa, Zwierzyniecka Kapela Ludowa oraz Kapela Ludowa Krążałka.

Publiczność będzie mogła zobaczyć również premierowy koncert zespołu folkowego Podkowa oraz niezwykłe wydarzenie muzyczne – koncert live Makaruk EROTYKI LUDOWE z Zespołem Śpiewaczym z Rudy Solskiej.

Na zakończenie zaprosi wszystkich do tańca kapela Brzózanie.

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje KulturaLudowa.pl

TESTTT