Dzieci stworzą kolekcję mody dla Lasowiaków i Rzeszowiaków

Zabierz swoje dziecko w świat mody… Lasowiackiej i Rzeszowiackiej. Najmłodsi w wieku 5-12 lat w najbliższą niedzielę w skansenie stworzą kolekcję ubrań inspirowaną tradycyjnymi strojami ludowymi.

Warsztaty odbędą się 27 lipca w godz. 16.00 – 18.00 pod okiem Marty Laube. W programie przegląd rodzajów strojów, tkanin oraz zwiedzanie pracowni tkackiej. Zadaniem dzieci będzie ubieranie gospodyni i gospodarza w strój odświętny.

„Idzie Grześ przez wieś – wakacje w skansenie” to cykl zajęć, który trwa przez całe wakacje. W każdą niedzielę dzieci z powiatu kolbuszowskiego (bezpłatnie) oraz z regionu biorą udział w warsztatach artystycznych, prowadzonych przez twórców ludowych.

Liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa, dzwoniąc od poniedziałku do piątku pod nr. tel. 172271296 lub pisząc na adres: etnografia@muzeumkolbuszowa.pl. Zbiórka o godz. 15.45 w recepcji skansenu. Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „Serce” wstęp na warsztaty jest bezpłatny

W najbliższą niedzielę swoją twórczość podczas imprezy „Co niedzielę w zagrodzie” zaprezentują rzeźbiarz i malarz. Do skansenu w Kolbuszowej zaprosiliśmy także twórczynię kwiatów z bibuły. Atrakcji nie zabraknie.

Od 12.00 do 18.00 swoje rzeźby w drewnie zaprezentuje Stanisław Kocoń z Dębicy, Zdzisław Pliszak z Rozbórza Okrągłego zabierze Was w świat malarstwa, a Maria Rząsa z Porąb Dymarskich nauczy, jak z bibuły wykonać stokrotkę czy rumianek.

W programie również dania kuchni regionalnej, które przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Domatkowa. Dla zwiedzających otwarty będzie rzochowski kościół, który przybliży nasz przewodnik. Dla dzieci odbędą się bezpłatne warsztaty „Idzie Grześ przez wieś – wakacje w skansenie”, na które obowiązują zapisy (dzwońcie pod nr tel. 17 227 12 96 lub piszcie: etnografia@muzeumkolbuszowa.pl).

Wstęp: 9 i 6 zł, 25 zł bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.

TESTTT