Archiwalne „Źródła” w internecie

Polskie Radio uruchomiło nową wersję serwisu internetowego. Odświeżony
portal to przede wszystkim możliwość odsłuchania on-line wiekszej
liczby archiwalnych audycji radiowych. Wśród nich znalazło się archiwum programu „Źródła” – codziennej audycji poświęconej muzyce tradycyjnej i folkowej.

Nadawany przez Radiową dwójkę program Źródła to codzienne spotkanie z polską kulturą tradycyjną, z muzyką ludową, muzyką świata i folkiem.

Autorzy – pracownicy i współpracownicy Radiowego Centrum Kultury Ludowej – przedstawiają etnograficzne reportaże, nagrania wiejskich muzyków, opowieści o dawnych tradycjach, publicystykę antropologiczną i opowieści badaczy kultur odległych zakątków świata.

Wśród zamieszczonych obecnie na stronie nagrań m.in. audycje nt. festiwalu "Skrzyżowanie Kultur" oraz rozmowy z muzykami i twórcami ludowymi: Adamem Mazurkiewiczem z Mostek koło Zwolenia, małżeństwem Szczotków z Sobolewa, Zofią Warych z Myszyńca, Walerią Czubak z Łowicza, Stefanem Nowaczkiem z Podłęża, Janiną Gawlik ze Szczawnicy, Kazimierzem Kuźnikiem ze Szczawna, Stanisławą Czuber z Wysokiego na Suwalszczyźnie, Feliksem Zarembą z Zaręb, Stanisławem Skibą z Rzeczycy, Heleną Kamieniarz – koronczarką z Koniakowa i in.

Archiwalne „Źródła” posłuchać można na stronie: www.polskieradio.pl/8/Audycja/5036

Źródło: www.etno.serpent.pl