52. Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu nad Wisłą

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza na 52. Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym, które odbędą się w dniach 28 – 30 czerwca 2019 r.

Po raz kolejny na kazimierskim rynku zaprezentują swoje prace najwybitniejsi polscy twórcy ludowi, mistrzowie dyscyplin rękodzielniczych, laureaci prestiżowych konkursów, a także młodzi adepci plastyki ludowej, których prace odznaczają się wysokim poziomem artystycznym i bezpośrednio nawiązują do tradycyjnego wzornictwa i technik rękodzielniczych.

Kazimierskie Targi to jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych, której główną ideą jest upowszechnianie i popularyzacja plastyki ludowej. Niezmiennie od pierwszych targów, impreza ta cieszy się niezwykłym zainteresowaniem zarówno wśród samych twórców ludowych, jak i kolekcjonerów sztuki ludowej, a także licznego grona turystów przyjeżdżających niejednokrotnie specjalnie z tej okazji do Kazimierza.

W tegorocznej edycji weźmie udział 80 twórców. Chcemy zaprezentować to wszystko, co liczy się dziś w twórczości ludowej, przedstawić najwybitniejszych artystów ludowych, reprezentujących następujące dyscypliny twórczości ludowej: rzeźbę, malarstwo, plastykę obrzędową i zdobniczą, zabawkarstwo, tkactwo, koronkarstwo, hafciarstwo, garncarstwo, plecionkarstwo.

Targi niezmiennie towarzyszą Ogólnopolskiemu Festiwalowi Kapel i Śpiewaków Ludowych, będąc znaczącym dopełnieniem tego jedynego w swoim rodzaju święta autentycznej, regionalnej kultury ludowej.

Dla przybliżenia gościom Festiwalu piękna sztuki ludowej przewidziane są pokazy (przy stoiskach), a także warsztaty (klub Tyndyryndy) rękodzielnicze prowadzone przez twórców ludowych.