W Katowicach trwa XII Art Naif Festiwal – największy przegląd sztuki naiwnej w Polsce

Art Naif Festiwal to jedyny w Polsce i największy w Europie międzynarodowy festiwal sztuki naiwnej. W tegorocznej edycji zobaczymy 1500 prac stworzonych przez ponad 400 artystów z 46 krajów. Festiwal potrwa do 23 sierpnia 2019 roku.

Od 7 czerwca br. w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbywa się XII Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu na dwa wakacyjne miesiące postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się pełną kolorów, optymizmu i ożywczości sztuką artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski), sztuką płynącą „prosto z serca do serca”.

Art Naif Festiwal organizowany przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson już od dwunastu lat, a z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników sztuki naiwnej (podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Galerię odwiedziło około 40 000 osób). Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika, witraże, mozaiki) stworzonych przez ponad 400 artystów z 46 krajów.

Krajem przewodnim tegorocznej edycji, a jednocześnie gościem specjalnym Katowic będzie Kolumbia. W sztuce Kolumbii do dziś zauważalne są wzajemne wpływy sztuki europejskiej, która dotarła do Ameryki na przełomie XV i XVI wieku i pierwotnej, rodzimej kultury Inków.

Nie zabraknie również reprezentantów innych krajów Ameryki Południowej: Argentyny, Brazylii, Ekwadoru, Urugwaju czy Wenezueli. Wystawie głównej towarzyszyć będą wystawy dodatkowe zorganizowane przez Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Łódzki Dom Kultury.

art-naif-festival-2019_2

Podczas festiwalu nie zabraknie warsztatów artystycznych dla dzieci, koncertów i corocznego ArtJarmarku na Nikiszowieckim rynku.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje nasz portal KulturaLudowa.pl

Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie: www.artnaiffestiwal.pl