Kultura z przytupem, czyli XII Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza podkarpackich wykonawców folklorystycznych oraz wszystkich miłośników muzyki ludowej na XII Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 27 października 2019 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154.

Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny.

Tradycyjna muzyka ludowa, piękne stroje oraz klimat jak z dawnych lat to stałe elementy składowe Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury. Wydarzenie jest nie tylko okazją do corocznego spotykania wykonawców folklorystycznych z całego Podkarpacia, ale przede wszystkim sposobnością do ukazania bogactwa regionalnej sztuki ludowej oraz związanych z nią tradycji.

XII Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca odbędzie się w niedzielę 27 października 2019 roku.

Przesłuchania konkursowe w formie otwartego dla publiczności koncertu z bezpłatnym wstępem będą miały miejsce na sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154 w Rzeszowie, a ich rozpoczęcie nastąpi o godzinie 12:00. W przeglądzie wezmą udział wykonawcy folklorystyczni z całego województwa podkarpackiego, którzy zawalczą o nagrody finansowe i dyplomy przyznawane w dwóch kategoriach – kapel ludowych oraz zespołów śpiewaczych.

fot. RDK

fot. RDK

Zgłoszenia do tegorocznej edycji przeglądu trwają do dnia 23 października.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury – www.rdk.rzeszow.pl, na której w dniu 24 października bieżącego roku opublikowany zostanie szczegółowy harmonogram występów.