Zagroda Guciów na Roztoczu nowym cudem Polski

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „7 nowych cudów Polski” organizowanego przez National Geographic Traveler. W tym roku wśród laureatów znalazła się Zagroda Guciów – niewielki skansen na Roztoczu.

Magazyn National Geographic opublikował listę 7 cudów Polski stworzoną na podstawie głosów internautów. Zagroda „Guciów” Anny i Stanisława Jachymków zajęła szóste miejsce wśród „7 nowych cudów Polski”. Spośród 32 nominowanych miejsc uzyskała 4,72 proc. głosów. Głosowanie trwało do 31 sierpnia.

„Drewniane chałupy z bielonymi pokojami i strzechą na dachu, sprzęty gospodarskie z XIX w. i potrawy tradycyjnej kuchni – wizyta w skansenie Zagroda Guciów to szansa na poznanie Polski, która przeszła już do historii” – tak o niezwykłym miejscu na Roztoczu napisali organizatorzy konkursu.

Klasyfikacja końcowa:
1. Karkonoskie Tajemnice – Dolnośląskie/Karpacz
2. Bulwar Nadwarciański – Lubuskie/Gorzów
3. Podziemne miasto na Wyspie Wolin – Zachodniopomorskie/Wolin
4. Centrum Spotkania Kultur – Lubelskie/Lublin
5. Zespół Poaugustiański – Lubelskie/Żegań
6. Zagroda Guciów – Lubelskie/Zwierzyniec
7. Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki – Podkarpackie

Warto dodać, że wśród nominowanych znalazły się również inne miejsca i atrakcje związane z kulturą ludową: Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Wsi Kieleckiej, Kraina Otwartych Okiennic (Podlasie).

Gala finałowa oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas World Travel Show 20-22 października 2017 roku w Ptak Warsaw Expo.

7_cudow-2017

7_cudow-2017

www.7cudow.national-geographic.pl

* Zdjęcie na górze: Zagroda Guciów, fot. www.guciow.pl