XVI Targi Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza koneserów i miłośników sztuki ludowej i rękodzieła na XVI Targi Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej, które odbędą się 6 września na Rynku Kościuszki w godz. 9.00-15.00.

Na tegoroczne targi Dział Etnografii zaprosił obok artystów z regionu licznych twórców z Polski, Litwy i Białorusi. W ramach tegorocznych targów odbędzie się po raz 6 festiwal wycinanki. W imprezie swój udział zgłosili kontynuatorzy tradycyjnej wycinaki kurpiowskiej i łowickiej. Zaproszenie do udziału w targach przyjęli liczni przedstawiciele wycinanki autorskiej inspirowanej tradycją z Białorusi (Mińsk, Brześć, Grodno) i Litwy (Kowno).

W imprezie uczestniczą producenci tradycyjnie wytwarzanych produktów spożywczych: obwarzanków, „cukrów” odpustowych, sękaczy, „mrowisk”, miodów z podlaskich pasiek, serów korycińskich, pieczywa i swojskich wędlin z Polski i Litwy.

Na targowej scenie wystąpi wybitna kurpiowska śpiewaczka – Apolonia Nowak, Kapela Kurpiowska z Kadzidła (Ryszard Maniurski – harmonia pedałowa, Andrzej Staśkiewicz – skrzypce, Paweł Majewski – bębenek,), Małgorzata Drabik z d. Makowska – harmonia pedałowa, Marcin Żarnecki – dudy.

TESTTT