XII Targi Rzeźby, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej w Białymstoku

fot. A.Sierko-Szymańska

fot. A.Sierko-Szymańska

Świątki z drewna lipowego, janowskie tkaniny dwuosnowowe, kute krzyże, motyki i siekiery, ręcznie toczone naczynia ceramiczne i wiele innych wyrobów tradycyjnego rzemiosła oraz sztuki ludowej Podlasia można będzie podziwiać i nabyć na kolejnych XII Podlaskich Targach Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej.

Impreza przygotowana przez Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku adresowana do miłośników oraz koneserów współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego odbędzie się w Białymstoku 4 września na Rynku Kościuszki w godz. 9. 00-14.00.

Celem Targów jest szeroka promocja twórców północno-wschodniej Polski połączona z możliwością zakupu ich prac. Targi będą także okazją spotkania twórców z innych regionów Polski, Litwy i Białorusi.

W tym roku na Targach gościć będziemy liczną grupę wycinankarzy z tradycyjną wycinanką: łowicką, kurpiowską i podlaską oraz współczesną wycinanką autorską inspirowaną tradycją z Białorusi (Grodno, Brześć) i Litwy (Kowno, Wilno).

Na Targach nie zabraknie także wiejskiego pieczywa, wędlin, serów korycińskich i podhalańskich, obwarzanków i "cukrów" odpustowych, sękaczy i "mrowisk" z Puńska.

Zgodnie z tradycją zjadą pszczelarze nagrodzeni na tegorocznej Podlaskiej Biesiadzie Miodowej w Tykocinie. Na scenie pojawią się muzycy grający na harmoniach pedałowych i cymbałach.

TESTTT