Wygraj „Turniej Muzyków Prawdziwych”. Ruszyły zapisy!

Jeżeli grasz muzyką ludową, przyjedź do Szczecina i weź udział w „Turnieju Muzyków Prawdziwych”! Do przesyłania zgłoszeń zachęcamy wszystkich muzyków tradycyjnych i wykonawców interpretujących tradycyjny repertuar – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W tym roku, po raz pierwszy w szranki mogą stanąć także tancerze! Na zgłoszenia czekamy do 21 lipca. KulturaLudowa.pl sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Trzeci Turniej Muzyków Prawdziwych rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 3 września. Miejscem turniejowych występów jest siedziba jednej z najważniejszych instytucji muzycznych na Pomorzu Zachodnim, a równocześnie niezwykła ikona współczesnej architektury. Wyjątkowa przestrzeń
Filharmonii w Szczecinie, oddana „prawdziwym muzykom” wypełnia się bogactwem niematerialnego dziedzictwa i umożliwia obcowanie z tradycyjną kulturą muzyczną. Spotkanie muzyków z całej Polski owocuje nowymi muzycznymi projektami – tutaj powstała Męska Grupa Śpiewacza „Ryki”.

Turniej Muzyków Prawdziwych to konfrontacja i zarazem spotkanie twórców muzyki ludowej, czerpiących z różnych źródeł: od rekonstrukcji, przez folk, jazz, aż po muzykę eksperymentalną. Poprzednie edycje zgromadziły na scenie Filharmonii ponad 300 wykonawców (a także ok. 4000
odbiorców) reprezentujących niemal wszystkie regiony Polski. Wspólna integracja odbywa się podczas licznych wydarzeń towarzyszących – pokazach filmowych, warsztatach i uwielbianej przez wszystkich zabawi tanecznej – Domowi Tańca!

„Formuła Turnieju jest otwarta i nie zakłada sztywnych kryteriów podziału uczestników na muzyków tradycyjnych i muzyków profesjonalnych. Odwołujemy się do prawdy ekspresji wykonawczej i prawdy materiału źródłowego. „Muzycy Prawdziwi” prezentują swoje interpretacje w sposób spontaniczny, przedstawiając indywidualną wersję utworu. Tym co łączy uczestników Turnieju jest ogromna i udzielająca się wszystkim dookoła, radość muzykowania” – mówi Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie.

Turniej rozgrywa się w czterech kategoriach muzycznych i w kategorii taneczno-muzycznej. We wszystkich kategoriach przyznane będą nagrody, a ich pula wynosi ponad 25 tys. zł.

W Turnieju Muzyków Prawdziwych można wystąpić w następujących kategoriach muzycznych:

  • soliści instrumentaliści;
  • soliści wokaliści;
  • zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne (do 6 osób);
  • zespoły śpiewacze (do 6 osób).

W tym roku po raz pierwszy w Turnieju mogą wziąć udział pary taneczne z własną kapelą (w łącznym składzie do 6 osób). Turniej Tańca odbędzie się 2 września w holu Filharmonii.

Chcesz przyjechać, ale nie wiesz czego się spodziewać? Zobacz reportaż z poprzedniej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie w 2016 roku:

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia oraz występu w Filharmonii znajdują się na stronie www.turniej.filharmonia.szczecin.pl, w zakładce regulamin.

Zwycięzcy Turnieju zaprezentują się 3 września 2017 roku podczas koncertu finałowego w złotej sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Aby zgłosić swój udział w Turnieju wystarczy do 21 lipca 2017 r. wypełnić formularz na stronie: www.turniej.filharmonia.szczecin.pl

Zakwalifikowanym wykonawcom organizator zapewnia noclegi i obiady. Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o Turnieju Muzyków Prawdziwych, koniecznie polub fanpage na Facebooku. Szukaj nas na www.facebook.com/turniejmuzykowprawdziwych

Źródło: materiał nadesłany

* Zdjęcie na górze: Turniej Muzyków Prawdziwych, fot. Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie