Wiejskie Kluby Tańca zapraszają na sierpniowe zabawy

Wiejskie Kluby Tańca, fot. Piotr Baczewski

Wiejskie Kluby Tańca
fot. Piotr Baczewski

Wiejskie Kluby Tańca – to cykl imprez, zabaw tanecznych dawnej mody z udziałem najznakomitszych kapel wiejskich z terenu południowego Mazowsza. Kolejna druga edycja odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia br. w Gałkach Rusinowskich i Wygnanowie.

Pierwsze imprezy z cyklu odbyły się na początku tego roku w czasie karnawału w Nieznamierowicach, Przystałowicach Małych oraz w Wygnanowie k/Przytyka.

Wiejskie Kluby Tańca To jedna z ostatnich okazji, aby zatańczyć do muzyki, jaką grano na wsiach wiele lat temu. Wydarzenia te skierowane są zarówno dla osób które pamiętają czasy zabaw na "dechach" jak również dla osób dla których tradycja muzyki wiejskiej jest rzeczą nieznaną.

Wiejskie Kluby Tańca organizują zabawy taneczne dawnej mody z udziałem najznakomitszych muzykantów okolicy. Zabawy odbywają się we wsiach o znaczących tradycjach muzycznych, często w remizach i świetlicach, w których dawniej zwykła grać muzyka.

Bilet na zabawy, zgodnie ze zwyczajem, jest zawsze w przyjaznej cenie, na miejscu można pokrzepić się frykasami wiejskich gospodyń, a dla przyjezdnych zorganizowane są noclegi w podstawowym turystycznym standardzie – niezbędne są karimaty i śpiwory. Szczegóły każdorazowo idą w parze z informacjami o konkretnych zabawach.

Wiejskie Kluby Tańca to przedsięwzięcie samofinansujące się, w większości oparte na wolontariackiej pracy wielu osób. Wpływy ze sprzedaży biletów oraz zyski działającego podczas zabaw bufetu przeznaczone są na opłacenie muzykantów i tworzenie niezależnego od jakichkolwiek dotacji Funduszu Wiejskich Klubów Tańca.

Organizatorami i koordynatorami Klubów Tańca są mieszkańcy wsi w których Kluby te działają – są wśród nich sołtysi, radni, członkinie zespołów śpiewaczych, strażacy. Szpece od reklamy i pi-aru pracujący przy Wiejskich Klubach Tańca to młodzi ludzie z miasta.

Tak jedni, jak i drudzy tworzą wspólnotę lubicieli dawniejszej muzyki, a ich jedyną wypłatą jest uciecha z tego, że Wiejskie Kluby Tańca działają.

Program sierpniowych zabaw

25 sierpnia 2012, sobota, godz. 19.00

GAŁKI RUSINOWSKIE (Remiza wiejska)

Zagra kapela Jana Kmity
oraz inne znakomite orkiestry z okolicy

26 sierpnia 2012, niedziela, godz. 15.00

WYGNANÓW k/PRZYTYKA (Świetlica wiejska)

Zagrają muzykanty galante a wśród nich:
Tadeusz Lipiec (harmonia trzyrzędowa), Piotr Gaca (skrzypce), Mirosław
Pająk (harmonia trzyrzędowa), Jan Kmita (skrzypce), Marcin Drabik
(skrzypce)

WSTĘP – nie mniej jak 10 zł

WYSZYNK – na wszystkich zabawach prowadzony będzie bar, w którym nabyć

będzie można rozmaite frykasy przygotowane przez miejscowe gospodynie.

NOCLEGI – na miejscu za niewielką opłatą – podczas zabaw należy
zgłaszać się do pań sprzedających jedzenie, konieczna karimata i
śpiwór.

ORGANIZACJA – Wiejskie Kluby Tańca

KONTAKT:
Maria Siwiec – (48) 672 75 33
Andrzej Jurkowski – 501 319 145

Szczegóły na stronie www.sercedzwonu.pl

TESTTT