Weź udział w grze miejskiej „Anatomia szopki”

Warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej będą głównym elementem gry miejskiej przygotowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Organizatorzy do udziału zapraszają młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi. Zgłoszenia do 12 listopada 2016 r. 

ANATOMIA SZOPKI – to gra miejska, podczas której będziecie mieć okazję poznać tradycję szopki krakowskiej z nieco innej strony. Zazwyczaj, jako goście wystawy lub konkursu, oglądacie dzieła krakowskich twórców na pomniku Adama Mickiewicza lub za szybą w Muzeum. Tym razem będziecie mieć okazję poznać długi proces tworzenia szopek, a nawet wcielić się w ich twórców! Podczas gry poznacie miejsca, w których rodziła się tradycja szopkarstwa, gdzie szopkarze inspirują się projektując swoje dzieła, a w końcu sami będziecie mieć okazję sprawdzenia swoich sił w tworzeniu szopki – pod okiem prawdziwych szopkarzy. Zanim w pierwszy grudniowy czwartek spotkamy się na Konkursie Szopek Krakowskich zapraszamy na grę, która przybliży Wam tę piękną tradycję. Dla najlepszych zespołów czekają atrakcyjne nagrody!

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM GRY

Spotykamy się 19 listopada, o godz. 10:00 na dziedzińcu Pałacu Krzysztofory.

Rozdanie nagród odbędzie się o godz. 14:30 w sali Miedzianej.

Ze względu na duże zainteresowanie naszą grą rejestracja została przedłużona do 12 listopada 2016 r. (limit uczestników mogących wziąć udział w grze wynosi 200 osób).

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Centrum Obsługi Zwiedzających, info@mhk.pl lub 12 426 50 60.

Źródło: www.mhk.pl