Wesprzyj Numinosum Festival 2017

Numinosum Festival to wydarzenie muzyczne i taneczne związane z polską i francuską muzyką tradycyjną. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się czwarta edycja festiwalu wypełniona koncertami, korowodami tanecznymi, warsztatami, sesjami muzycznymi i lekcjami gry na instrumentach.

Numinosum Festival odbędzie się w dniach 31.08-3.09 2017. W tym roku festiwal gościć będzie w Skansenie Budownictwa Puszczańskiego w Granicy w Puszczy Kampinoskiej. Skansen znajduje się zaledwie 8 kilometrów od Żelazowej Woli, miejsca urodzin Fryderyka Chopina, polsko-francuskiego kompozytora czerpiącego wzorce z muzyki tradycyjnej obu krajów. Trudno o lepsze miejsce, by zaprezentować tradycje muzyczne Polski i Francji.

W otoczeniu oryginalnych XIX-wiecznych zagród wiejskich odbędzie się seria koncertów, warsztatów, wieczorów opowieści i sesji muzycznych „na dechach” z muzyką tradycyjną do tańca.

Zagrają polskie kapele grające muzykę tradycyjną, między innymi: Kożuch, Kapela Lipców, Kapela Bursów, Napięcie, Orkiestra Taneczna Bonanza, a także bal folkowi artyści z Francji, tacy jak: Parasol, Geronimo, Eric Theze i wielu innych!

Oprócz tego pojawią się inne formy sztuki nawiązujące do tradycji: opowieści, warsztaty ceramiki, śpiew. Ponieważ chcemy stworzyć atmosferę wakacji na wsi, zapraszamy też na wspólne ogniska, wycieczki po Puszczy, warsztaty zielarskie, czy po prostu wakacyjne leżenie na trawie.

Na portalu PolakPotrafi trwa akcja crowdfundingowa. Jako patroni medialni wydarzenia zachęcamy do wsparcia festiwalu! Zbiórka potrwa do 3 sierpnia! Szczegóły: www.polakpotrafi.pl/projekt/festival-numinosum-2017

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.festival.numinosum.pl

* Zdjęcie na górze: Kapela Bursów, fot. organizatorzy