Warsztaty pieśni lirniczych oraz gry na lirze korbowej

Warsztaty odbędą się w dniach 17-19 października 2014 w skansenie w Koźlikach n/Narwią. To już 6. koźlickie spotkanie z lirą korbową, które poprowadzi Serhij Petryczenko.

Krótki film z pierwszych warsztatów lirniczych w Koźlikach: https://www.youtube.com/watch?v=o_knCns6tdI

Na program warsztatów złożą się pieśni z repertuaru Iwana Własiuka – jednego z ostatnich lirników Polesia (zm. 1991 r.) oraz polskie pieśni lirnicze. Osobny czas zostanie poświęcony na praktyczną naukę gry na lirze korbowej.
Materiał warsztatów będzie dostosowany do zapotrzebowania i zainteresowań uczestników.
Mile widziane własne instrumenty !!!

Początek zajęć: 17 października (piątek) o godz. 18.00
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 170 zł/os.
Koszt noclegu w skansenie: 12 zł/os.
Liczba miejsc ograniczona.
Informacje i zapisy: stow.dziedzictwopodlasia@gmail.com
Zapraszamy również 19 października (niedziela) o godz. 14.00 do Skansenu na mini prezentację pieśni z towarzyszeniem liry.
Serhij Petryczenko – pochodzi z Kijowa, gdzie przez 14 lat śpiewał w chórach, m. in. Państwowym Męskim Chórze Ukrainy. W latach 1988 – 91 aktor kijowskiego Teatru Studio „Wydybaj” i uczestnik polsko – ukraińskich wypraw etnomuzykologicznych na Huculszczyznę, Pokucie i Bukowinę. Od 1992 aktor Teatru Węgajty i śpiewak Scholi Teatru Węgajty. Śpiewa w chórze parafii prawosławnej w Olsztynie i w Chórze Belcanto.
Od 2001 roku prowadzi w ramach Scholi program autorski „Kanty i psalmy” poświęcony polsko – ukraińskim związkom kulturowym XVII w. Zajmuje się ukraińską tradycją lirniczą.
https://soundcloud.com/serhij-petryczenko/adam-i-jewa

Warsztaty są organizowane przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Skansenu w Koźlikach

TESTTT