Słoneczniki 2016 czyli najlepsze inicjatywy dla dzieci

Z końcem września poznaliśmy zwycięzców Konkursu Słoneczniki 2016 na najlepszą inicjatywę dla dzieci. W tym roku nagrodzono dwie instytucje, które w swoich projektach odwoływały się do kultury ludowej.

Nagrodę Jury plebiscytu „Słoneczniki 2016” w kategorii „Przyroda” otrzymało Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie za całokształt warsztatów dla dzieci. Natomiast Statuetka Złotego Słonecznika (w woj. śląskim) w kategorii Ruch trafiła do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu za projekt „Śląska demonologia dla odważnych – rodzinna gra miejska”.

Plebiscyt Słoneczniki 2016 organizuje portal CzasDzieci.pl. Nagradzane w nim są instytucje kultury, organizacje pozarządowe, które w swojej ofercie mają ciekawe i najbardziej rozwojowe propozycje dla dzieci w wieku do 14 lat. Nagroda docenia i honoruje inicjatywy edukacyjno-rozrywkowe (zajęcia plastyczne, muzyczne, warsztaty tematyczne lub wydarzenia plenerowe) organizowane w Krakowie, Warszawie i na terenie województwa śląskiego , które sprawiają najwięcej radości i dostarczają nowych umiejętności i doświadczeń dzieciom.

W konkursie nagradzane są projekty w sześciu kategoriach:
– JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej,
– LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej,
– SZTUKI WIZUALNE – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej,
– MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej,
– RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej,
– PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej.

* Zdjęcie na górze: Słoneczniki 2016, fot. Archiwum Portalu CzasDzieci.pl

Źródło: www.sloneczniki.czasdzieci.pl