Radom. Muzyka Źródeł – Spotkanie Pokoleń

Pod takim hasłem od 5 do 9 listopada 2008 r. odbędą się w Radomiu warsztaty muzyczne. Warsztaty organizuje Fundacja Media Visage wraz z Muzeum Wsi Radomskiej, a projekt współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundacja Media Visage zaprasza artystów, muzyków, uczniów oraz studentów szkół i akademii muzycznych do wzięcia udziału w projekcie muzycznym mającym na celu prezentację oraz popularyzację tradycyjnej muzyki regionu radomskiego.

Uczestnicy czterodniowych warsztatów będą mogli zapoznać się z historią muzyki wiejskiej na Ziemi Radomskiej oraz nauczą się grać kilku utworów na wybranych instrumentach: skrzypcach, harmonii trzyrzędowej i bębnie, charakterystycznych dla kapel z regionu radomskiego.

Do prowadzenia warsztatów zostały zaproszone dwie kapele: Braci Tarnowskich z Domaniowa i Jana Gacy z Przystałowic Małych, który ma na co dzień liczne grono uczniów z całej Polski. O tradycyjnej muzyce radomskiej opowiedzą etnografowie wspólnie z wiejskimi muzykantami. Koordynatorem muzycznym warsztatów będzie Marcin Pospieszalski.

Swoje umiejętności uczniowie zaprezentują na koncercie finałowym 9 listopada
w Ośrodku Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" o godz. 17.00 (wstęp wolny). Koncert kończący warsztaty zostanie zarejestrowany na płycie.

Udział w projekcie jest bezpłatny i współfinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury

i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Media Visage. Ponadto fundacja zagwarantuje uczestnikom warsztatów bezpłatne wyżywienie oraz noclegi. Uczestnicy ponoszą jedynie koszty podróży do Radomia.

Zapisy:
m.zamojska@mediavisage.com , a.dubiel@mediavisage.com
504 130 456, 609 688 566

TESTTT