Przed nami kolejna edycja Festiwalu „Od Kujawiaka do Oberka”

Do 19 kwietnia 2024 r. przyjmowane są zgłoszenia do Festiwalu „Od Kujawiaka do Oberka”, który organizuje Łódzki Dom Kultury we współpracy z Warckim Centrum Kultury. Eliminacje festiwalowe i rozstrzygnięcie Festiwalu nastąpią 18 maja 2024 r. w siedzibie Warckiego Centrum Kultury.

Wydarzenie jest kontynuacją jednego z najstarszych festiwali muzyki ludowej w województwie łódzkim – Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka”. Celem festiwalu jest zachowanie od zapomnienia tradycyjnej muzyki i pieśni, a także zainspirowanie młodych wykonawców do korzystania ze źródeł rodzimego folkloru muzycznego.

Dotychczasowym organizatorem konkursu było Muzeum Okręgowe w Sieradzu. W ubiegłym roku realizację wydarzenia przejął Łódzki Dom Kultury, we współpracy z Warckim Centrum Kultury.

Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zapraszają kapele autentyczne i opracowane, instrumentalistów ludowych, mistrzów wraz ze swoimi uczniami oraz zespoły inspirowane folklorem.

Mile widziani są nie tylko twórcy zamieszkujący teren województwa łódzkiego, ale szeroko pojętej Polski centralnej, reprezentujący różne regiony etnograficzne.

Formuła konkursowa pozwala na uhonorowanie najlepszych uczestników i wyłonienie wykonawców, którzy wezmą udział w 58. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i będą reprezentowali województwo łódzkie.

Warunkiem wzięcia udziału w Festiwalu jest przesłanie poprawnie wypełnionego zgłoszenia do dnia 19 kwietnia 2024 roku. Informacji w sprawie wydarzenia udziela Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionów: osrodekregion@ldk.lodz.pl, tel: 797 326 176.

Szczegóły na stronie www.regionkultury.pl

Patronat medialny: Pismo Folkowe, KulturaLudowa.pl, muzykatradycyjna.pl.