Oceniaj projekty podczas warsztatów Nowy Folk Design

Od 15 do 19 listopada w Poznaniu odbywać się będą warsztaty dla projektantów Nowy Folk Design. Podczas warsztatów projektanci będą pracowali nad innowacyjnymi produktami (projektami biżuterii, odzieży i wyposażenia wnętrz) odpowiadającymi potrzebom nowoczesnych użytkowników wykorzystując jednocześnie najlepsze wzory rzemiosła ludowego.

W roli ekspertów – opiekunów kreatywnych poszczególnych grup wystąpią doświadczeni projektanci: Monika Jakubiak, Anna Orska oraz Marteen Baptist. Warsztaty wykorzystują innowacyjne narzędzie projektowania Co-creation oparte na współtworzeniu produktów z przyszłymi użytkownikami.

Dlatego każdy, kto jest zainteresowany designem może włączyć się w projekt i za pomocą portalu www.nowyfolk.pl , przez cały czas trwania warsztatów (start 15.11. godz.9.30) na bieżąco oceniad powstające szkice, projekty, komentowad przebieg prac, a także oglądad filmy, relacje, oceny jury, wypowiedzi uczestników.

Dzięki pozyskanym w ten sposób informacjom projekty będą ewaluowały tak, aby odpowiadały realnym potrzebom odbiorców. Wybrane przez internautów i jurorów projekty odzieży i wyposażenia wnętrz trafią do polskich sklepów.

Prezentacja projektów i prototypów odbędzie się 19 listopada o godz. 16.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Najlepsze projekty będą wdrożone w firmach biorących udział w wydarzeniu: Meble Vox, Solar, W.Kruk, a najlepszy zespół projektowy uzyska specjalną 50% zniżkę na innowacyjne studia Design Management w WSNHiD.

Nowy Folk Design to druga edycja warsztatów, których organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, realizatorem Pro Design – instytucja non profit, której celem jest promocja designu i wspieranie biznesu w sektorach kreatywnych.

Autorką projektu warsztatów Nowy Folk Design zarówno pierwszej jak i drugiej edycji jest Anna Wróblewska (Designful Company), która poprowadzi wraz z Sylwią Hull-Wosiek warsztaty z kreatywności i otwierania innowacji.

Powstał też film promujący warsztaty www.youtube.com/user/NowyFolkDesign.

www.nowyfolk.pl