Numinosum Festival. Spotkanie z polską i francuską muzyką tradycyjną

Już za kilka dni, 31 sierpnia – 3 września 2017 odbędzie się Numinosum Festival – wydarzenie muzyczne i taneczne związane z polską i francuską muzyką tradycyjną. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w Skansenie Budownictwa Puszczańskiego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy obok Kampinosu. W tym roku KulturaLudowa.pl sprawuje patronat medialny nad festiwalem.

W otoczeniu oryginalnych XIX-wiecznych zagród wiejskich odbędzie się seria koncertów, warsztatów śpiewu, tańca i ceramiki, wieczorów opowieści i sesji muzycznych „na dechach” z muzyką tradycyjną do tańca.

Codziennie będzie można usłyszeć tradycyjną muzykę polską, koncertyno tańca zagra m.in.: Kożuch, Kapela Lipców, Kapela Bursów, Napięcie, Orkiestra Taneczna Bonanza, Kapela Delaturów oraz n obrotów. Dodatkowo festiwal urozmaicą melodie pochodzące z innych europejskich krajów – w romantyczny nastrój wprowadzi koncert francuskiego zespółu Parasol, a także francuski multiinstrumentalista Eric Theze.

Na festiwalu można skosztować włoskiej energii obecnej w muzyce i tańcach z Południa Włoch, które przywiozą ze sobą Muzycy z Addhrai. Na scenie pojawi się także zespół Ceili grający tradycyjną muzykę celtycką, a także zespół Sofutoja oraz Balquemia, które zaprezentują szeroki repertuar bal folkowej muzyki z różnych regionów Europy.

Oprócz koncertów, na festiwalu odbędzie się ponad 20 różnych warsztatów. Można spróbować swoich sił w żywiołowych tańcach włoskich, baskijskich, dzikich oberkach i mazurkach, delikatnym kujawiaku, polsce i mazurce, a także w wielu innych tańcach.

Obok warsztatów tanecznych odbędą się warsztaty śpiewu – tradycyjnego polskiego białego śpiewu, a także śpiewów zza wschodniej granicy. W ramach festiwalu organizowane są dodatkowe atrakcje, jak spacery po okolicznej Puszczy Kampinoskiej z przewodnikiem, zwiedzanie Chaty Kampinoskiej, wieczory opowieści i legend, a także wiele kreatywnych zajęć dla dzieci.

Numinosum Festival-PLAKAT_min

Numinosum Festival-PLAKAT_min

Niezwykle bogaty program festiwalu powinien stanowić atrakcję dla każdego zainteresowanego kulturą tradycyjną Polski i innych krajów Europy. Urocze miejsce, jakim jest Skansen i okalająca go Puszcza Kampinoska gwarantują niesamowity klimat wydarzenia i dostarczają sposobności doświadczenia kultury tradycyjnej w jej oryginalnym otoczeniu.

Więcej informacji oraz bilety na wydarzenie na stronie: www.festival.numinosum.pl oraz: www.facebook.com/NuminosumFestival.