Muzealne mole w wiejskiej izbie, czyli warsztaty rodzinne w bielskim Muzeum

Wiosna i kwiecień w Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zapowiada się bardzo rodzinnie. Organizatorzy przygotowali dla gości ciekawe propozycje.

Pierwsza to warsztaty „Co się kryje w wiejskiej izbie”, podczas których zajrzymy do wiejskiej izby w poszukiwaniu zwyczajów, tradycji i przedmiotów, kryjących się w starych kątach, następnie odtworzymy je w trójwymiarowej makiecie.

Tydzień później Muzeum w Bielsku Podlaskim opanują „MUZEALNE MOLE”. To propozycja zupełnie nowego cyklu warsztatów dla rodzin z dziećmi, w których punktem wyjścia do działań wokół aktualnych wystaw, obrzędowości dorocznej, historii regionu czy sztuki będzie książka.

Podczas pierwszego spotkania „muzealnych moli” z bohaterem książki „Pieniek otwiera muzeum” Wydawnictwa Dwie Siostry dowiemy się, co to jest Muzeum i kolekcja. Razem z książką odkryjemy tajniki pracy muzealnika i zajrzymy w zakamarki, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Podejrzewamy, że nie tylko Pieniek lubi kolekcjonować, dlatego zachęcamy dzieci do przyniesienia zbieranych przez siebie ciekawych przedmiotów lub części swoich kolekcji.

Na koniec zajęć młodsi uczestnicy wspólnie z rodzicami stworzą swoją własną wystawę i jej kuratora Pieńka. Starsi – zmierzą się z kartą wybranego zabytku. Wśród uczestników dwóch warsztatów rozlosujemy książkę „Pieniek otwiera muzeum”.

Partnerzy projektu „MUZEALNE MOLE”: Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Media Rodzina

Rezerwacji miejsc na warsztaty można dokonać wyłącznie osobiście w muzeum poprzez zakup biletów.

Warsztaty rodzinne „CO SIĘ KRYJE W WIEJSKIEJ IZBIE”
09.04.2016 r. / sobota
godz. 12.00 Uczestnicy: dzieci w wieku 7-12 lat z opiekunami

Liczba  miejsc ograniczona do 15 dzieci z opiekunami

Wstęp 6 zł/ dziecko. Opiekun : wstęp wolny

Warsztaty rodzinne „MUZEALNE MOLE”
16.04.2016 r. /sobota
godz. 10.00 Uczestnicy: dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunami
godz. 12.00 Uczestnicy: dzieci w wieku 7-12 lat z opiekunami

Liczba miejsc ograniczona do 15 dzieci

Bilet wstępu: 6 zł / dziecko. Opiekun: wstęp wolny

Rezerwacji miejsc na warsztaty można dokonać wyłącznie osobiście w muzeum poprzez zakup biletów. Sprzedaż biletów w godz. 9 – 16.30 (oprócz poniedziałku).