Lublin. Wielkanocna Galeria Sztuki Ludowej

Małgorzata Gut podczas warsztatów wykonywania pisanek, fot. Paweł Onochin

Małgorzata Gut podczas warsztatów wykonywania pisanek
fot. Paweł Onochin

Od 30 marca do 3 kwietnia w Galerii Sztuki Ludowej przy ul. Grodzkiej 14 w Lublinie odbędzie się kiermasz wielkanocny połączony z warsztatami i pokazami rękodzielniczymi. Swoje prace prezentować będą twórcy ludowi z Lubelszczyzny. Podczas Kiermaszu będzie można kupić i obejrzeć pisanki, palmy, baranki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Najmłodsi mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w warsztatach i pokazach wielkanocnych. Organizowane corocznie spotkania, cieszące się dużą popularnością, mają na celu zaznajomienie młodego pokolenia z tradycyjną sztuką ludową i dziedzictwem kulturowym kraju. Swoją wiedzę i umiejętności prezentują twórcy ludowi z różnych stron Polski.

W tym roku warsztaty poprowadzą znani twórcy ludowi z Lubelszczyzny. Roman Prószyński z Dzierzkowic, Małgorzata Gut oraz Bogumiła Wójcik  z Olszanki zaprezentują zdobienie pisanek techniką batikową (woskową). Natomiast wicie palm wielkanocnych pokażą Wiesława Kucharzyk z Majdanu Kozłowieckiego oraz Elżbieta Stachyra z Bogucina.

Organizatorem kiermaszu i warsztatów jest Stowarzyszenie Twórców Ludowych.
www. zgstl.pl

TESTTT