Łowicz. Stara-nowa wystawa etnograficzna w Muzeum

Wystawa etnograficzna w Muzeum w Łowiczu, fot. www.lowicz.eu

Wystawa etnograficzna w Muzeum w Łowiczu
fot. www.lowicz.eu

Zaprezentowanie eksponatów w nowoczesnej formie, z wykorzystaniem technik multimedialnych, w nowej estetyce ekspozycyjnej, ma stać się jednym z elementów promujących muzeum, miasto, region i województwo łódzkie.

Muzeum w Łowiczu w roku minionym otrzymało dotację z Departamentu Dziedzictwa Kulturowego MKiDN, w ramach priorytetu 2 – Rozwój instytucji muzealnych, na realizację zadania modernizacja stałej wystawy etnograficznej.
Kwota dotacji wyniosła 80 tys. zł.

Projekt zakłada modernizację stałej wystawy etnograficznej Muzeum w Łowiczu, prezentującej sztukę, rękodzieło i życie codzienne mieszkańców dawnego Księstwa Łowickiego.

Sztuka ludowa regionu łowickiego, przede wszystkim tkanina ludowa i strój, a także plastyka dekoracyjna, są od wielu lat wizytówką nie tylko regionu łowickiego, ale też wielu turystom zagranicznym kojarzą się z Polską.

Z przyznanej dotacji zrealizowano już pierwszy etap modernizacji ekspozycji – m.in. opracowano scenariusz wystawy, aranżację plastyczną i przygotowano niezbędne projekty prac technicznych, a także zakupiono sprzęt ekspozycyjny, w tym gabloty i manekiny do prezentacji łowickich strojów ludowych.

Jak zapewniają organiozatorzy, część ekspozycji etnograficznej w nowej oprawie zostanie udostępniona zwiedzającym w styczniu 2010 r.

Źródło: www.lowicz.eu