“Kolęda ku śpiewaniu dla dziatek“ – kolęduj z Vox Angeli

Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli serdecznie zaprasza na wspólne kolędowanie 1 lutego na godz. 18.00 do Środowiskowego Klubu Kultury Akwarium przy ul. Pułaskiego 3 w Rzeszowie. Wieczór ten będzie podsumowaniem tegorocznego sezonu, podczas którego powróciliśmy do czasów, kiedy to kolędy śpiewano w domach, w kościele.

Kolędnicy wędrowali od domu do domu z wielobarwną gwiazdą i turoniem odrywając przedstawienia o tematyce biblijnej. Śpiewając od ucha do ucha głosili radość z Narodzenia Pana, chwaląc przy tym zalety gospodarza, co by dobrą kolędę dostać.

Tradycja wspólnego śpiewania, mimo iż wypierana przez współczesne media nadal znajduje żywy odbiór wśród słuchaczy, o czym mieliśmy okazję przekonać się w styczniu.

Kolędy, których ilość wykonywanych zwrotek nie ogranicza się do trzech, im dłuższe, tym bardziej łączą we wspólnym śpiewie, radości i przeżywaniu treści.

Na tę okoliczność przygotowaliśmy specjalną kantyczkę, która zawiera utwory z rożnych wieków. Od tych najdawniejszych, których korzenie znajdujemy jeszcze w Chorale Gregoriańskim, poprzez staropolskie aż do ludowych kolęd z naszego regionu, Wszystkie łączy jedno – wspólne śpiewanie., Gorąco zapraszamy do wigilijnego stołu pełnego muzycznej strawy.

Lokalizacja Klubu Akwarium przy ul. Pułaskiego 3 w Rzeszowie, naprzeciwko basenu, nad kompleksem sklepów i pawilonów usługowych.

TESTTT