IX Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”

IX już edycja przeglądu filmów etnograficznych "Oczy i Obiektywy" w tym roku odbędzie się w weekend 20-22 kwietnia 2012 roku w warszawskim Kinie KC.

Przegląd organizowany jest przez studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW i od 2004 roku na trzy dni staje się centrum spotkań z filmową etnografią.

Co roku pokazywanych jest około 20 filmów z różnych zakątków świata – od azjatyckich prowincji, przez polską wieś, po tętniące życiem metropolie.

Organizatorom zależy na promowaniu antropologii jako dziedziny sztuki i narzędzia poznania świata, od którego dzielą nas setki kilometrów i tego, który mamy tuż za rogiem.

Jesteśmy przekonani, ze spotkania z filmem etnograficznym jest bardzo otwierające i inspirujące i to nie tylko dla środowiska antropologów, ale dla wszystkich chcących w niepowtarzalny sposób obserwować świat.

Nasz przegląd zgromadził w ubiegłym roku ok. 1300 osób, także w tym roku liczymy na nie mniejszą frekwencję.

Przegląd jest także co roku okazją do wielu inspirujących spotkań i dyskusji – organizujemy debaty i panele dyskusyjne z udziałem cenionych badaczy, pytamy o różnice między etnografią i dokumentalistyką i zadania, jakie stoją przed współczesną antropologią. Ostatniego dnia festiwalu, jak co roku, zorganizujemy spotkanie z etniczną muzyką – w planach koncert i potańcówka.

W 2011 roku podjęliśmy także współpracę ze Stowarzyszeniem Pracownia Koszykowa, w ramach której organizujemy cykl projekcji filmów z poprzednich edycji Oczu i Obiektywów.

Na wszystkie projekcje obowiązuje wstęp wolny. Większość filmów pokazywana jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. Zapraszamy!

Program oraz szczegóły na stronie www.oczyiobiektywy.art.pl

TESTTT