II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

Muzeum w Łowiczu organizuje w 2022 roku II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego. To ważne wydarzenie na kulturalnej mapie województwa łódzkiego. Na jego organizację muzeum uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Triennale śladem poprzedniej edycji będzie integrować liczne grono profesjonalistów – twórców, artystów, muzealników oraz odbiorców sztuki ludowej.

W 2019 roku w I Triennale wzięło udział blisko pięćdziesięciu twórców ludowych i artystów wykonujących wycinanki inspirowane, a prace konkursowe zostały zaprezentowane na kilku wystawach w Polsce i za granicą.

Partnerami Muzeum w Łowiczu w tegorocznej edycji są: Łódzki Dom Kultury oraz Muzeum Regionalne w Brzezinach, Muzeum Regionalne w Opocznie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Muzeum Historyczne Skierniewic im. J. Olszewskiego, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

W ramach triennale zostanie zorganizowany konkurs oraz wydarzenia towarzyszące: wystawa, warsztaty i sesja muzealnicza. Szczegóły poznamy niebawem.

Patronem medialnym jest portal KulturaLudowa.pl