Festiwal Entodizajnu

Trwa konkurs adresowany do projektantów i autorów wzorów użytkowych inspirowanych: tradycją, naturą i kulturą. 50-ciu laureatów konkursu, wyłonionych przez jury konkursowe, będzie mogło nieodpłatnie uczestniczyć w Targach Etnodizajnu (14.-16. maja 2010).

Zgłoszenia prac do konkursu można przesyłać do 19 kwietnia 2010 roku. Po tym terminie jury konkursowe w składzie: Ewa Gołębiowska (Dyrektor Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie) – przewodnicząca jury, Grażyna Mosio (Muzeum Etnograficzne w Krakowie), Jakub Gołębiewski (ASP Kraków), Przemek Dębowski (grafika, edytorstwo) oraz Joanna Pyda (Communication and Interior Design Menager IKEA Polska), wyłonią 50 laureatów.

Wyłonieni z konkursu laureaci-wystawcy będą mogli nieodpłatnie uczestniczyć w Targach Etnodizajnu, organizowanych przez muzeum, w terminie 14-16 maja 2010 roku, prezentując w czasie ich trwania produkty wybrane przez jury konkursu.

Jak zapowiadają organizatorzy – Będzie to nowa formuła targów mająca charakter remanentu wzorniczego rynku, w zakresie produktów inspirowanych tradycją, naturą i kulturą; ich celem: podsumowanie dotychczasowych i rozpoznanie nowych trendów, jakie w polskim dizajnie wyznacza zainteresowanie projektantów tematyką etno – tradycyjnym zdobnictwem, technikami rękodzielniczymi, naturalnymi materiałami.

Targi Etnodizajnu 

odbęda się w dniach 14.-16 maja 2010

w siedzibie Targów w Krakowie ul. Centralna 41a.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.etnodizajn.pl

Targi Etnodizajnu są częścią projektu „Rzecz Małopolska. Etnodizajn Festiwal”. Festiwalowi towarzyszyć będzie:

Wystawa czasowa „Rzecz Małopolska. Park Doświadczeń Kulturowych”
6. – 23. maja 2010, Miejsce: Bulwary Wiślane w Krakowie (Bulwar Poleski)

Na Bulwarze Poleskiego zaprezentowana zostanie wystawa „Rzecz Małopolska. Park Doświadczeń Kulturowych”, stanowiąca swoisty park doświadczeń, zbudowany z instalacji-rzeźb zaprojektowanych przez dizajnerów jako interaktywne „mega-zabawki” dla dzieci i dorosłych, a inspirowanych kulturą ludową Małopolski.

Wystawa czasowa ”Wolnica. Wolność. Wyobraźnia”

6.-18. maja 2010; godz. 11.00 – 20.00

Miejsce: Plac Wolnica

Na placu Wolnica powstanie instalacja „Wolnica, wolność, wyobraźnia”, alternatywny świat rzeczy „lepszych” – przedmiotów codziennego użytku. Powstałe specjalnie na wystawę projekty mebli, ubrań oraz miejskich rozwiązań przestrzennych stworzą alternatywny świat rzeczy i przestrzeni codziennych wywiedzionych z etnografii. Nie stanowić one będą jednak ukłonu w stronę przeszłości, ale będą jedną z form, przez którą silnie wyrazi się teraźniejszość.

Ponadto 8 i 9. maja 2010 roku, odbędą się warsztaty i spotkania z projektantami zaproszonymi przez kuratorkę do udziału w wystawie WOLNOŚĆ, WOLNICA, WYOBRAŹNIA. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję porozmawiać z projektantami o obszarach ich inspiracji.

Zastanowią się wspólnie nad możliwością funkcjonowania na co dzień w alternatywnym świecie rzeczy etnodizajnerskich. Będą mieli także okazję do samodzielnego wykonania projektów pod okiem profesjonalistów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny!

Szczegóły na www.etnodizajn.pl

TESTTT